pojūčiai

Gaivus saulėtų dienų aromatas

Eukaliptų, levandų, japoninių laurenių ir tauriųjų didramunių aromatas kviečia džiaugtis saule, jūra ir smagiomis atostogomis. Citrusinis gaivumas, kvapūs gėlių žiedai ir švelnus saldumas sukuria raminamąjį ir kartu žvalumo suteikiantį efektą.

Eukaliptai

Kvapiųjų mirtinių augalų šeimai priklauso daugybė visžalių, arba rutulinių, mėlynųjų, eukaliptų rūšių. Šie augalai kilę iš Australijos, Tasmanijos ir Indonezijos. Rutulinis eukaliptas, arba „karščiavimo medis“ yra, ko gero, geriausia žinoma eukaliptų rūšis, auginama įvairiose vietovėse visame pasaulyje. Eukaliptų lapuose esantys eteriniai aliejai puikiai atbaido vabzdžius ir saugo nuo kitų gyvūnų. Tik vienintelės koalos virškinimo traktas yra prisitaikęs prie šio medžio lapų ir koalos maitinasi tik jais. Australijoje aukštoje temperatūroje eteriniai aliejai garuoja iš augalo lapų ir sudaro smulkų rūką, kuris spindi kaip mėlyna migla virš kalnų, kurie dėl šio atspalvio ir vadinami Mėlynaisiais kalnais. Eukaliptas turi savybę paversti tai, kas susiję su žeme ir vandeniu, į orui ir ugniai būdingas savybes. Eukaliptų aliejus turi vėsinamąjį poveikį odai ir gaivinamąjį bei žvalinamąjį efektą mūsų mintims.

Eukaliptai

Turi vėsinamąjį poveikį odai

Levandos

Vasaros, saulės ir atostogų Provanse aromatas. Levandų žiedai didžiausius laukus nuspalvina ryškiai violetine spalva, skleisdami nuostabiai skaidrų gėlinį ir saldžiai balzaminį aromatą, spindintį švara ir gaivumu. Neatsitiktinai levandų aliejus, turintis antibakterinių savybių, dažnai naudojamas gaminant muilus ir įvairias švaros priemones. Tiesą sakant, levandų aliejus laikomas tikru aromaterapijos „šimtadarbiu“, pritaikomu patiems skirtingiausiems tikslams kaip niekas kitas. Levandų kvapas – švelnus ir gaivinantis. Jis skatina atsipalaiduoti ir malšina stresą, o kartu gaivina ir padeda atsikratyti nuovargio ir pavargimo jausmo. Tikrosios levandos natūraliai auga Pietų Prancūzijoje, didesniame aukštyje išsidėsčiusiuose laukuose. Levandos taip pat auginamas didelėse plantacijose Moldovoje ir Bulgarijoje. 

Levandos

Jų aromatas yra švelnus ir kartu gaivus

Japoniniai laureniai

„Kvapas kaip citrinų!“ Paprastai taip sako žmonės apie japoninių laurenių kvapą. Tačiau laureniai visai nesusiję su citrusiniais augalais – jie priklauso lauramedinių augalų šeimai. Japoniniai laureniai (Litsea cubeba arba May Chang) yra kilę iš Pietryčių Azijos. Jie atrodo kaip krūmas arba mažas medelis ir auga aukštai, iki 3 000 metrų virš jūros lygio. Eterinis aliejus išgaunamas iš prinokusių laurenių vaisių – maždaug penkių milimetrų dydžio juodų uogų, kurios atrodo lyg pipirų žirneliai. Uodžiant laurenių aromatą, jaučiamos gaivios citrusinės, saldžios ir balzaminės natos. Aromatas gaivina sielą ir sužadina mūsų pojūčius. Japoninių laurenių aliejuje yra daug citralio – tai medžiaga, dėl kurios šis aliejus turi intensyvų  citrusinį kvapą. Tokia didelė šios medžiagos koncentracija yra tik dar keliuose kituose aliejuose. Japoninių laurenių aliejuje yra maždaug dešimt kartų daugiau citralio nei citrinų aliejuje ir jo kvapas yra gerokai intensyvesnis.

Japoniniai laureniai

Kvapia panašus kaip citrinos

Taurieji didramuniai

Tauriųjų didramunių (lotyniškas pavadinimas – Chamaemelum nobile) kvapas yra visiškai kitoks nei lengvai atpažįstamas, tipiškas vaistinių ramunių, arba tikrųjų ramunėlių, kvapas. Tauriųjų didramunių aromatas yra šiltas, saldus gėlinis, labai panašus į medaus kvapą. Švelnus, bet intensyvus kvapas primena vidurvasario laukinių gėlių pievą. Sunku patikėti, kad šių dviejų labai skirtingų augalų rūšių eteriniai aliejai taip dažnai painiojami. Labai skirtingi yra ne tik jų kvapai, bet ir sudėtis bei poveikis. Tauriųjų didramunių poveikis apibūdinamas kaip malonus sielos nuraminimas. Kaip ir pirmieji šilti pavasario saulės spinduliai, šis kvapas padeda atsikratyti emocinės įtampos ir ramina sielą. Tauriųjų didramunių eterinis aliejus yra labai draugiškas odai ir dažnai naudojamas priemonėse, skirtose jautriai ar šiek tiek uždegiminei odai. 

Taurieji didramuniai

Turi šiltą, panašų į medų kvapą

SUSIJĘ STRAIPSNIAI