gamta

Beržai

Pavasario ir jaunystės simbolis.

Organizmą jauninantis pavasario simbolis.

Kaip paukščių giesmės pranašauja pavasarį, taip ir jauni beržų lapeliai demonstruoja naujos augalijos šviežumą, gyvybingumą ir šviesą, todėl šie liekni medžiai baltai marga žieve laikomi tikru pavasario simboliu. Gegužės–birželio mėnesiais beržai sparčiai auga, tuomet juose gausu vertingų medžiagų, suteikiančių naujų impulsų bei energijos ir mūsų organizmams.

Beržai, siejami su gražiąja sparnuotąja skandinavų deive Frėja, buvo laikomi šventais medžiais, o vokiečių ir slavų tautose turėjo skaistuolių reputaciją. Iki šių dienų yra išlikęs paprotys į kaimą atgabenti beržą kaip bundančio pavasario simbolį – pavasarį papuoštą beržą kaip gegužės medį galima pamatyti daugelyje Vokietijos kaimų ar miestelių aikščių. Nevedę vyrai papuoštą berželį tradiciškai dovanoja savo mylimajai, greičiausiai linkėdami jai išlikti sveikai ir gražiai.

 

Kūno jauninimas

Vokiečiai beržų sulą laikė grožio ir organizmo stiprinimo priemone. Ji buvo naudojama karščiuojant ar esant pilvo negalavimams, o beržų lapų nuoviru buvo gydomos odos ligos ir žaizdos. Šiaurės Europoje ir Rusijoje buvo žinoma, kad beržai padeda mažinti svorį – tokia vertinga veiklioji medžiaga kaip vitaminas C aktyvina natūralų riebalų deginimą. Į vidų vartojami beržuose esantys flavonoidai detoksikuoja organizmą ir apsaugo ląsteles, aktyvindami medžiagų apykaitą ir šalindami vandens perteklių iš audinių. Šis šlapimą varantis poveikis paprastai buvo vadinamas „pavasariniu atkuriamuoju“.

Šveičiamasis prausiklis valo ir gaivina odą.
150 ml
Natūrali priemonė odai su celiulito žymėmis.
100 ml

SUSIJĘ STRAIPSNIAI